Sponsor Bağlantılar

Baba Doğum Tarihi

Anne Doğum Tarihi

Son Adet TarihiSponsor Bağlantılar


1 Yıldız2 Yıldız3 Yıldız4 Yıldız5 Yıldız (26 Kişi oy verdi, 5 üzerinden ortalama puan: 4,31. Bu yazıya oy vermek ister misiniz?)
Loading...


Rus Takvimi ile Bebek Cinsiyeti Hesaplama

Anne adaylarının hamileliklerinde en çok merak ettikleri şey, bebeklerinin cinsiyetinin ne olacağıdır. Asırlardır kız ve erkek çocuklara farklı anlamlar yükleyen toplumun kültürel gelenekleri arasında bebek cinsiyeti tahmin etme yolları, oldukça farklıdır.

Mesela ülkemizde, karnın şekli sivriyse erkek, yuvarlaksa kız çocuk olacağı, yüzük testi ve annenin güzelleşmesi gibi durumlarda bebeğin cinsiyeti tahmin edilmeye çalışır. Bebeklerin cinsiyeti, aslında döllenmenin oluştuğu an belli olur. Bunun tespit edilmesi, ancak genetik testlerle mümkün olduğundan, hamileliğin 16 haftası ve sonrasındaki dönemlerde ultrasonla tespit mümkündür.

Ancak daha önceki dönemlerde bebek cinsiyetini merak eden anneler, internet sayesinde oldukça kolay bir hesaplama ile cinsiyet tahmin etme yöntemlerinden olan Rus takvimi ya da Çin takvimini kullanırlar.

Rus Takvimi Nedir?

Rus takvimi, anne ve babanın doğum tarihi ile, annenin son adet tarihini baz alarak bir hesaplama yapılması ile bebeğin cinsiyetinin tespit edilmeye çalışmasına sağlayan bir yöntemdir.

Bilgileri eksiksiz girerek, hesapla butonuna bastığınızda, bebeğinizin cinsiyetinin yüksek ihtimalle hangisi olacağını öğrenebilirsiniz. Rus takvimi cinsiyet hesaplama her anne adayının merakla denediği ve büyük bir kısmının doğru sonuç aldığı bir yöntemdir.

Cinsiyet hesaplama konusunda bilimsel olarak en net cevabı doğum sonrası alabileceğiniz doğal şartlarda, bu tahmin yöntemleri, çok eski zamanlardan beri kullanılmaktadır.

Rus Takvimi Neye Göre Belirlenir?

Rus takvimi cinsiyet hesaplama anne ve babanın hücre yenilenmeleri tahmin edilerek belirlenmektedir.

Bu takvim, geleneksel bir yöntemdir ve bilimsel olarak kanıtlanmış bir gerçekliği yoktur. Ancak Rus takvimi ile büyük oranlarda doğru tahmin edilen bebek cinsiyetlerinin oluştuğunu hesaplama yapanlardan dolayı biliyoruz. Çin takvimi gibi, Rus takvimi de kesin sonuç vermemekle birlikte, doğru tarihler girildiğinde, bebek cinsiyeti hakkında eğlenceli ipuçları alabilmek için kullanılabilmektedir.

Her Yıl Sonuçlar Değişiyor Mu?

Anne ve babanın doğum tarihleri ve annenin son adet tarihi dikkate alındığı için, sonuçlar genelde değişmektedir. Çünkü her ay ve yılda adet tarihi değişiklik göstermektedir.

Aynı kadının Rus takvimi cinsiyet  hesaplama 2017 ve 2014 sonuçları aynı olmayabilir. Bu nedenle her yıl, hatta her ay bu tahmin değişecek, oranlar yeniden hesaplanacaktır.

Rus takvimine göre cinsiyet hesaplanırlanırken anne ve babanın gerçek doğum tarihleriyle birlikte son adet tarihinin başlangıcı hesaplamaya girilmektedir. Hem çin takvimi hemde rus takviminin bilimsel bir geçerliliği olmadığını unutmayınız.

çin takvimi cinsiyet hesaplama rus takvimi cinsiyet hesaplama hamilelik planlamaGebelik Hesaplama, Hamilelik Hesaplama

Bir Yorum Yazın

Email adresiniz gizli kalacaktır. Zorunlu alanlar şu işaretle bildirilmiştir: *