Sponsor Bağlantılar

2017 ya da 2018 Çin takvimi diye bir şey yoktur arkadaşlar. Çin takvimi bir tanedir. Bu tür bir aramayı yapanlar var diye oluşturduğumuz bu yazıda aslında sizi istediğiniz şeye yönlendiriyoruz. Örneğin hamileyseniz ve bebeğinizin cinsiyetinin çin takvimine göre ne olduğunu öğrenmek istiyorsanız “Çin Takvimi Hesaplama” sayfamızı kullanabilirsiniz. Gelecekte hamile kalmayı planlıyorsanız “Hamilelik Planlama” sayfamızı kullanabilirsiniz.

Çin takvimi yaklaşık 750 yıl önce ortaya çıkan batıl inanç temelli bir yaklaşımdır. Kullananlar tarafından %80’lere varan doğruluk payı olduğu söylense de kesin sonuçlar veremez. Bu doğruluk doğacak çocukların cinsiyetini belirlemede kullanılan bir yöntem olarak tarihe geçmiştir. Yani Çin takviminin asıl amacı doğacak çocukların cinsiyetini belirlemektir.

çin takvimi cinsiyet hesaplama rus takvimi cinsiyet hesaplama hamilelik planlama Gebelik Hesaplama, Hamilelik Hesaplama

Dışarıda gördüğünüz her Çin takvimi orijinal olmadığından kesin sonuç vereceği düşünülemez ama gerçek Çin takviminden esinlenilerek hazırlandığından doğruluk payı olabilmektedir. Çin takviminin orijinali ve tek nüshası Pekin de üniversitede korunmaya çalışılmaktadır. Takvimin örnekleri piyasaya dağıtılmıştır.

Çin takviminin özelliğine göre sizin yaşınızla ve çocuğunuzun doğacağı günü bağdaştırarak size cinsiyeti gösterilir. Bu takvim cinsiyet belirleme de bu gün bile kullanıldığından doğruluk payının yüksek olduğu ortadadır. Bu yüzden de çok sık başvurulmaktadır.

2017 yılının son günlerini yaşarken eğer sizde bir çocuk sahibi olmayı düşünüyorsanız sizin bebeğinizde mutlaka 2018 yılında doğacaktır. Çin takvimine göre yapacağınız hesaplamayla 2018 yılında doğacak bebeğinizin cinsiyetini belirlemeniz yüksek oranda mümkündür. Bunun için kendinizle ilgili bilgiler ve bebeğinizin olabileceği tarihleri belirtmeniz yeterlidir.

Halen bile doğruluğu tartışılan bir takvim olan Çin takvimi %80lere varan doğru sonuçları ile insanlar arasında yayılmıştır. Bir gün Çin takvimi %100 doğru olarak kabul edilecek olursa bundan 750 yıl önce yapılan bir şeyin bu günkü bilimin üzerinde olduğu ortaya çıkacak ve tarih yeniden yazılacaktır ama böyle bir şeyin mümkün olmadığını ve bu takvimin sadece eğlence amacıyla kullanılması gerektiğini unutmayalım.

Sponsor Bağlantılar


1 Yıldız2 Yıldız3 Yıldız4 Yıldız5 Yıldız (1 Kişi oy verdi, 5 üzerinden ortalama puan: 5,00. Bu yazıya oy vermek ister misiniz?)
Loading...

Bir Yorum Yazın

Email adresiniz gizli kalacaktır. Zorunlu alanlar şu işaretle bildirilmiştir: *